piątek, 8 maja 2015

IX Ogólnopolski Tydzien Wegetarianizmu

Post promujący Tydzień  Wegetarianizmu

Zapraszam i polecam! od 10 do 17 maja w całej Polsce. Ja postaram się wziąć udział w wielu wydarzeniach, bo warszawski program jest bardzo ciekawy. Z pewnością będę na imprezach,  które odbędą się na Żoliborzu ... zielonym Żoliborz - to moja dzielnica.Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu zbliża się wielkimi krokami!

Wykłady, warsztaty, pokazy gotowania, degustacje, projekcje filmów i kiermasze wegańskich smakołyków. 10 maja ruszają huczne obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Wegetarianizmu!

Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu to największa i najstarsza impreza promującą wegetarianizm i weganizm w Polsce. Wydarzenie jest organizowane już od dziewięciu lat przez Fundację Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! Impreza ma na celu popularyzację zdrowych nawyków żywieniowych wśród Polaków, przybliżenie im idei wegetarianizmu i weganizmu, a także zwrócenie uwagi na sytuację zwierząt wykorzystywanych do produkcji żywności.

W tym roku obchody OTW odbywają się w dniach 10-17 maja. Rozpocznie je II Bieg Wegański na dystansie 5 i 10 km  organizowany przez grupę Run Vegan. Wśród najważniejszych atrakcji należy wymienić wykład doktor Edyty Biernat-Kałuży, specjalisty reumatologii, na temat diety roślinnej w terapii chorób reumatycznych, pokaz głośnego filmu dokumentalnego Cowspiracy, wykład Moniki Kuźniewskiej na temat marketingu produktów odzwierzęcych w Polsce, wykład Jarosława Urbańskiego na temat historii chowu przemysłowego w Polsce, pokaz slajdów z wegańskiej podróży po Afryce, warsztaty malowania i gotowania dla dzieci, Wielki Wege Targ oraz gala magazynu Vege, na której wręczone zostaną znaczki V dla produktów odpowiednich dla wegan oraz statuetka Grand-Prix magazynu Vege. Wszystkim imprezom towarzyszyć będą konkursy oraz degustacje.

Szczegółowy plan imprezy na stronie www.tydzienwege.pl

Kontakt dla mediów: Urszula Rzeszutek, 790102279, ula@viva.org.pl.


 RAMOWY PROGRAM

film promujący wydarzenie
 
 

2 komentarze:

 1. Hej, Elu. Ni emam jak odp. na fejzbuku bo już nie mam tam konta, może kiedyś znów założę. W każdym razie rzucił mi się w oczy wpis o szkodliwości picia mleka i komentarze pod spodem odnośnie witaminy D (a konkretnie to nie D2 tylko D3 jest dla nas korzystna) w połączeniu z wit. K - i tu znów nie chodzi o tę K1 z roślin liściastych, tylko wit. K2, która ma dwie formuły: MK4 (w tłuszczach zwierz. typu masło) i MK7 (w natto, to fermentowana soja czyli bezpieczna i bez GMO). Jest taki art. w sieci "Paradoks wapnia" na znanym blogu witariańskim.
  Pozdrówka! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hej kochana, nie podpisałaś się, więc nie wiem kto pisze :( ale dziękuję za wskazówki.
   można też do mnie napisać maila.
   pozdrawiam

   Usuń